Ładowanie...

Małdaniec - Mazury

o nas


Małdaniec to zaciszne położona wieś mazurska na uboczu drogi między Szczytnem a Wielbarkiem. Jest to jedyna miejscowość o tej nazwie. Założona została już w XIV wieku i była znaną ówcześnie osadą drwali. Przed II Wojną Światową zamieszkiwali ją głównie mazurzy. Obecnie wioska to zaledwie kilkanaście domostw przejętych lub też wybudowanych po wojnie przez osadników. Nieliczne i skromne obejścia oraz brak gospodarstw nastawionych na produkcję rolną bądŸ jakąkolwiek większą gospodarczą to skutek nieurodzajnej ziemi i braku szybkiej drogi do miasta. Gleba jest tu piaszczysta w zdecydowanej większości niskiej klasy. Dlatego nadzwyczaj cichy i spokojny Majdaniec otaczają łąki, pastwiska a przede wszystkim lasy. Te ostatnie są tak jak przed wiekami Ÿródłem życia i szczęścia wsi. Bogactwo otaczającej przyrody z jakiej słyną tutejsze lasy to drzewa, zwierzęta i runo leśne. Na miejsce dojechać można wyłącznie krętą, wąską asfaltową drogą przez lasy (8km od Szczytna i 9km od Wielbarka), a póŸniej szutrową (2km) do centrum wsi.
Z uwagi na powyższe walory Małdaniec wydaje się miejscem bardzo atrakcyjnym dla turystów. Stanowi początek dla leśnych wędrówek, obserwacji przyrody, wypoczynku z dala od zgiełku nadbrzeży jezior. Jest też doskonałą bazą rowerową do wypadów po nieskończonej ilości leśnych duktów i okolicznych jezior (do najbliższego jeziora Sasek Mały w linii prostej/szutrami/jest ok. 9km) oraz bazą do zmotoryzowanego odwiedzania turystycznych pereł regionu (Szczytna, Mrągowa, Mikołajek, a nawet Malborka).

Nasza strona http://maldaniec.plGospodarstwo agroturystyczne Małdaniec 23 zostało założone 2009 roku (oficjalny wpis u Wójta gminy Szczytno). Położone jest na kolonii wsi pod samym lasem (600m od wsi i 100 m od lasu). Na 2.5 hektarowej działce znajduje się siedlisko składające się z czterech budynków ustawionych tradycyjnie- tworzących duże kwadratowe podwórze. Dwa pierwsze to niezależne domy o powierzchni 80 i 100m2 (zob. zdjęcia w ofercie) stanowiące przedmiot działalności agroturystycznej, Trzeci zamieszkują gospodarze. Natomiast czwarty jest budynkiem gospodarczym. Siedlisko jest w całości ogrodzone. Większą część działki stanowi sad (ok. 300 drzew owocowych: jabłonie, grusze, śliwy, orzechy i leszczyny). Teren ten od początku, mimo słabej gleby, uprawiany jest bez użycia jakichkolwiek nawozów i oprysków. Drzewa nie są więc okazałe, jednak ich owoce można jeść bez mycia bezpośrednio po zerwaniu. Zapewne najlepiej o tym ostatnim wiedzą dzieci zamieszkałe we wsi. Niewielkie gospodarstwo na niskich klasach ziemi powoduje, że właściciele gospodarstwa agroturystycznego Majdaniec 23 utrzymują się także z pracy w mieście. W obejściu poza trzyosobową rodziną gospodarzy mieszkają dwa psy (mieszańce) oraz cztery koty (dwa oswojone i dwa żyjące półdziko) /zob. zdjęcia/. Chowu innych zwierząt domowych (kur i krów) zaprzestano kilka lat wcześniej z przyczyn ekonomicznych i zagrożeń światowymi epidemiami. Hobby rodziny jest więc praca we własnej amatorskiej pracowni witraży (zob, zdjęcia).


oferta


Gospodarstwo agroturystyczne Małdaniec 23 zapewnia turystom komfortowe warunki wypoczynku w spokoju, ciszy i zgodzie z naturą. Oferta nasza adresowana jest więc do rodzin z dziećmi, emerytów, osób samotnych oraz par zakochanych poszukujących tych właśnie walorów. Jednakże w każdym z naszych domów możemy przyjąć maksymalnie do sześciu osób. W naszej ocenie powyżej tej liczby (mimo, że kubatura budynków na to pozwala) nie ma możliwości zapewnienia gościom oferowanego komfortu. Do dyspozycji agroturystów posiadamy dwa wyremontowane ponad 200 letnie domy. Pierwszy „dom drwala” o powierzchni 80m2, jest budynkiem parterowym z jednym, obszernym i wysokim pomieszczeniem mieszkalnym (50m2). Pokój ten posiada antresolę z sypialnią (12 m2) i aneks kuchenny wyposażony w kuchnię elektryczną, lodówkę, mikrofalówkę, zmywarkę i czajnik elektryczny. Łazienka to pomieszczenie o powierzchni 9 m2 wyposażone w umywalkę, kabinę natryskową, muszlę klozetową i elektryczny grzejnik łazienkowy. Jej zaletami są przestronność, czystość, dobra wentylacja, jasna ceramika, pełne oświetlenie, lustra i luksfery. Przedpokój jest natomiast otwarty. Szklane drzwi wejściowe, duże okno, zabytkowa szafa z orzecha i brak przepierzenia między pojone sprawia, że jest niemal częścią mieszkalną. Wracając jednak do wyposażenia pokoju należy wskazać, że główną jego atrakcją poza czterema wygodnymi łożami (3 dwuosobowe i 1 pojedyńcze/ dwa na parterze i dwa na antresoli) jest ogromny stół jadalny (2,2x 1,4m) z ośmioma łożami. Mebel jest adoptowanym Stolem bilardowym, który w błyskawicznym czasie może zmienić swoje zastosowanie (zasady wypożyczenia akcesoriów do gry znajdują się w cenniku i regulaminie). Domek ten posiada dwa tarasy. Od strony południowej (bez dachu /30m2/ dla tych co lubią słońce) i od strony północnej (zadaszony/ 9m2/ dla tych co lubią letni chłód wyposażony w duży drewniany stół i dwie ławy oraz grill). Drugi budynek to „dom chłopa” o powierzchni 100m2 i dwoma zadaszonymi tarasami (os strony południowej 18m2 i do strony północnej 45m2). Cały urok drugiego domu leży w niemal całkowitym przeszkleniu jego pokoju dziennego (45 m2) i antresoli (25 m2). Budynek posiada na parterze dodatkowo jedną sypialnię (12 m2), malutka kuchnią (6 m2) i łazienkę (6 m2). Pomieszczenia posiadają podobne wyposażenie jak domek drwala. Są czyste, przeszklone i dają poczucie przestrzeni (dach jest stropem). Do dyspozycji gości jest boisko do kometki oraz bezpłatne składany stół do tenisa stołowego z akcesoriami.

Cennik


Cena za wynajem jednego domku na jeden dzień dla czterech osób wynosi 140zł plus opłata za zużyty prąd (wg wskazania licznika i taryfy dostawcy/ ok. 50gr za 1KWh). Opłata za prąd wynika z tego, że wszystkie urządzenia w domach są zasilane energią elektryczną (bojlery, kuchnie, zmywarki, mikrofalówki, lodówki, telewizory, czajniki i inne). Przy swobodnym i racjonalnym korzystaniu z energii elektrycznej przez naszych gości dodatkowa opłata dobowa nie wzrasta więcej niż o 1zł 50gr od osoby. Rozdzielenie opłaty ma więc wyłącznie uzasadnienie ekologiczne.
Przyjmujemy opłatę gotówką z góry, zaraz po przyjeŸdzie gości na miejsce i zaakceptowaniu przez Państwa oferowanych w niniejszym ogłoszeniu warunków. W razie wcześniejszego opuszczenia naszego gospodarstwa nie zwracamy gotówki za niewykorzystany pobyt.
Warunkiem wcześniejszego zajęcia terminu wynajmu domu jest wpłacenie zadatku w wysokości 200zł n nasz rachunek (zob. kontakt) lub przekazu pocztowego. Zaliczki nie przyjmujemy w przypadku gdy odwiedzający nas gość ustala z nami termin pobytu w dniu swojego przyjazdu (są wolne miejsca).
Opłata za akcesoria do gry w bilard (stół kije i bile) wynosi 50zł za cały pobyt lub 10zł dziennie.

Regulamin


Warunkiem zamieszkania turystów w naszym gospodarstwie agroturystycznym jest zastosowanie się do poniższego regulaminu. Naruszenie postanowień oznacza niezwłoczne rozwiązanie umowy wynajmu pokoi.
- w domach obowiązuje całkowity zakaz palenia tytoniu (palenie dozwolone jest wyłącznie na otwartym powietrzu, na werandach budynków znajdziecie państwo popielniczki)
- za zniszczenie urządzeń domów wykraczające poza uszkodzenia wynikające ze zwykłej eksploatacji odpowiadają goście
- prosimy o nie karmienie zwierząt (nasze pieski i koty są racjonalnie odżywiane, zapewne mimo to i tak przyjdą do Państwa z prośbą o łakomy kąsek, jednakże każda zmiana w ich odżywianiu może spowodować negatywne dla nich skutki zdrowotne).
- na posesji obowiązuje zakaz mycia aut (jest to nie tylko prośba gospodarzy ale i wymóg obowiązującego prawa).
- na posesji obowiązuje zakaz palenia śmieci (palenie ogniska wyłącznie po uprzednim uzgodnieniu warunków z gospodarzem)
- na terenie posesji obowiązuje cisza nocna od godz. 22.00 do 6.00 (wynika to z uregulowań prawnych albowiem wynajem pokoi w domkach ma charakter agroturystyczny/ uboczny dla działalności rolniczej/, nie jest więc działalnościa gospodarczą/ hotelarską czy restauracyjną/, która może być wyłączona spod obowiązywania ogólnych ustawowych warunków zachowania ciszy nocnej).
- każda zmiana ilości gości (In plus) zamieszkujących wynajęte pokoje wymaga wcześniejszego uzgodnienia z gospodarzem. Kontakt
Ewa i Włodzimierz Ostrowscy
Gospodarstwo Agroturystyczne Małdaniec 23
12-100 Szczytno
Małdaniec 23

Tel. 502-201-526
Tel. 502-392-732
e-mail: maldaniec@interia.pl

Ogłoszenia użytkownika

Cena na telefon
Cena na telefon
Cena na telefon
Cena na telefon
Cena na telefon
Cena na telefon
Cena na telefon
Cena na telefon
Cena na telefon
Cena na telefon
Cena na telefon
Cena na telefon
Cena na telefon
Cena na telefon
Cena na telefon
Cena na telefon

Inne z tej kategorii


Regulamin

Zalogowanie oznacza akceptację regulaminu serwisu